Facebook Facebook Instagram Youtube

Aktualności


Wystawa pokonkursowa „Ptaki Bielan”
12 października 2018

W środę 10 października br. w bielańskim ratuszu odbył się wernisaż wystawy prac laureatów i wyróżnionych w V edycji konkursu plastycznego „Bądź EKO na Bielanach”, organizowanego  przez Wydział Ochrony Środowiska oraz Fundację Żyj z pasją. W tym roku konkurs dotyczył ptaków. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej dzieci i młodzieży, zachęcanie do obserwacji ptaków, poznania gatunków ptaków żyjących na Bielanach, ich zwyczajów i trybu życia oraz cech charakterystycznych.  

Nagrodą główną w konkursie był wakacyjny pobyt na plenerze artystycznym „Wakacje z pasją”, organizowanym przez Fundację Żyj z pasją w Zakopanem 2018 r. Na wystawie możemy zobaczyć także prace dzieci i młodzieży wykonane w różnych technikach, z motywami ptaków, i nie tylko, powstałe właśnie podczas plenerów na Podhalu.

 

Wystawę uroczyście otworzyli zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany Grzegorz Pietruczuk oraz Sławomir Jędrzejczak – prezes firmy Astra S.A., jeden ze sponsorów „Wakacji z pasją”.

Na koniec spotkania uczestnicy wernisażu – laureaci, wyróżnieni, opiekunowie, uczniowie bielańskich szkół – obejrzeli film dokumentalny Doroty Adamkiewicz pt. „M1 dla jerzyka”, opowiadający o życiu jerzyków i sposobach ich ochrony w mieście, w tym także na warszawskich Bielanach. Wprowadzenie do filmu przygotował Mariusz Grzeniewski, ornitolog, jeden z bohaterów zaprezentowanego filmu.    

Wystawę „Ptaki Bielan” można oglądać do 28 października br. w godzinach pracy urzędu.

Serdecznie zapraszamy!

Galeria
Pozostałe aktualności