Facebook Facebook Instagram Youtube

Aktualności


Pożegnanie lata na Starych Bielanach
11 września 2018

Czasem słońce, czasem deszcz... – te słowa idealnie opisują aurę, jaka towarzyszyła nam podczas „Pożegnania lata na Starych Bielanach”. W sobotę 8 września Plac Konfederacji, jedna z najbardziej klimatycznych przestrzeni na Bielanach, była miejscem wyjątkowego wydarzenia. Od godz. 14.00 na „scenie” zagrał DJ Jerry – pierwszy w Polsce samodzielny i profesjonalny DJ senior. W jego repertuarze usłyszeliśmy utwory z lat 60., 70. i 80., publiczność szybko poderwała się z leżaków i ruszyła do tańca. Dla miłośników muzyki na żywo, wystąpiła orkiestra taneczna „Bonanza” grając tanga, fokstroty, walce i piosenki warszawskie.
 
Dla ciekawych historii został przygotowany spacer po okolicy. W ślad za Jarosławem Zielińskim, varsavianistą i mieszkańcem dzielnicy, wybrali się wszyscy miłośnicy opowieści o ludziach, miejscach i wydarzeniach, jakie na przestrzeni ponad 90 lat miały miejsce na terenie dzisiejszych Starych Bielan.

Najmłodsi mogli wymalować swoje twarze w barwne kwiaty i potańczyć wspólnie z rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi.

Kiedy przyszedł zmierzch i nagle spadł ciepły, letni deszcz – odbyła się premiera filmu pt. „Spotkania na Bielanach. W blasku gazowych latarni” w reżyserii Ewy Rozwadowskiej. Pod parasolami zebrało się kilkadziesiąt osób, które w tej wyjątkowej atmosferze obejrzały obraz o latarniku i mieszkańcach Bielan. Wśród widzów nie zabrakło również „aktorów”, którzy wystąpili w tej produkcji, m.in. pani Marii Piechotki, architekta i projektanta budynków mieszkalnych położonych na Starych Bielanach.

„Żegnaj lato na rok...” – do zobaczenia niebawem.

Galeria
Pozostałe aktualności