Facebook Facebook Instagram Youtube

Aktualności


„Przedszkolaki Pluszowego Misia podążają śladem wrocławskich krasnali”
10 kwietnia 2018

W ostatnich dniach dzieci z Przedszkola 49 „Pluszowy Miś”, w ramach edukacji patriotycznej, odbyły wirtualną podróż do Wrocławia. Przedszkolaki oglądały prezentację multimedialną przedstawiającą różne zakątki tego miasta.

A oto co widziały:

Eksplorację rozpoczęły od  zwiedzania Rynku Głównego i mieszczących się na jego terenie kamienic m.in.: Jasia i Małgosi oraz budynku Starego Ratusza. Dowiedziały się, że od Rynku we wszystkich kierunkach odchodzi 11 uliczek. Dzieci wirtualnie przechadzały się po kilku z nich.

Podążające ulicą Świdnicką przedszkolaki zachwyciły się kamiennymi kulami ułożonymi wzdłuż całej ulicy. Przy Piwnicy Świdnickiej przywitały się     z kamiennym niedźwiadkiem. Następnie, mijając most Grunwaldzki i Tumski dotarły do Obserwatorium Astronomicznego. Chłopcom bardzo spodobał się stadion wybudowany na Euro 2012, natomiast dziewczynkom Sky Tower - najwyższy budynek w Polsce. Dzieci zainteresował Wrocławski Park Wodny,       w którym na pewno chętnie by popływały. Kolejnym punktem zwiedzania był Ogród Botaniczny oraz Ogród Japoński, gdzie można podziwiać zróżnicowaną roślinność. Ostatniego dnia dzieci odwiedziły najstarszy w Polsce ogród zoologiczny, w którym mieszkają różne gatunki zwierząt.

Oczywiście, nie obyło się bez degustacji śląskich potraw. Dzieci skosztowały wrocławskich klusek oraz tradycyjnego żurku śląskiego. A na podwieczorek zajadały się przepysznym ciastem drożdżowym z cynamonową kruszonką.  

Czas na ciekawostkę:

Spacerując ulicami Wrocławia można spotkać krasnale, które kryją się         w zaułkach, umykając przed wzrokiem przechodniów. Jest ich tam aż 345! Skrzaty pojawiły się również w naszym przedszkolu. Zajęły miejsce w holu, aby móc witać wszystkich odwiedzających naszą placówkę i bacznie strzec przedszkolaków.

 

Autor: Marta Kita – nauczycielka Przedszkola nr 49 „Pluszowy Miś”

Galeria
Pozostałe aktualności