Facebook Facebook Instagram Youtube

Aktualności


„Dzieci z Przedszkola nr 49 „Pluszowy Miś” zwiedzają Zachętę”
10 kwietnia 2018

Po Świętach Wielkanocnych dzieci z Przedszkola nr 49 „Pluszowy Miś” pojechały na wycieczkę do Narodowej Galerii Sztuki – Zachęta, aby zobaczyć wystawę zatytułowaną „Wszystko widzę jako sztukę”.

A oto relacja z „pierwszej ręki”:

We środę rano nasze panie zabrały nas na wycieczkę. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się do autokaru – co za przygoda! To był wielki dzień, ponieważ dla niektórych z nas była to pierwsza przedszkolna wycieczka, w dodatku autokarem! Gdy zasiedliśmy w ogromnych fotelach, pan kierowca rozpoczął naszą wyprawę.  Podczas podróży podziwialiśmy nasze piękne miasto. Widzieliśmy Pałac Kultury i Nauki oraz piękne kamieniczki. Kiedy dotarliśmy na miejsce - czekała  na nas pani przewodnik. Dowiedzieliśmy się, że znajdujemy się w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta i że będziemy mieli przyjemność obcowania  z dziełami sztuki współczesnej. Tylko czym jest ta sztuka??? I co zrobić, aby zostać artystą? Odpowiedzi na te pytania poznaliśmy podczas zwiedzania. Z każdą kolejną minutą przekonywaliśmy się, że każdy z nas może zostać artystą, tak jak  m.in. pan Edward Krasiński, który oklejał ściany kolorowymi taśmami…przecież każdy z nas to potrafi. Gdy nauczymy się pisać cyfry, możemy być jak pan Roman Opałka, który malował liczby. Prosta sprawa! Dzięki tej wystawie utwierdziliśmy się w przekonaniu, że nasze mamy są prawdziwymi artystkami, które jak pani Julita Wójcik artystycznie obierają ziemniaki.

Oprócz zwiedzania galerii, mieliśmy czas na odrobinę szaleństwa.  Pani przewodnik zaprowadziła nas do artystycznego placu zabaw, na którym czekały na nas różne aktywności nawiązujące do wcześniej poznanych dzieł sztuki. Błądziliśmy w labiryncie, którego ściany mogliśmy oklejać kolorową taśmą. Zdrapywaliśmy prostokąciki pomalowane farbą odkrywając kolejne ukryte na obrazie cyfry. Poza tym, losowaliśmy obrazki, które następnie rysowaliśmy kredą na wielkiej tablicy oraz zorganizowaliśmy bitwę na „ziemniaczane” poduszki. Bardzo zaciekawiła nas toaletka z lustrami, w których widzieliśmy nasze twarze w negatywie. Mogliśmy przymierzać peruki, malować sobie policzki czarną kredką i podziwiać efekty w „magicznych lustrach”.

To był ciekawy i inspirujący dzień. Zrozumieliśmy, że wszyscy jesteśmy artystami, dlatego natchnieni nowymi pomysłami i z ogromnym potencjałem artystycznym wróciliśmy do przedszkola, by rozwijać swoje talenty.

 

Autor: Marta Kita – nauczycielka Przedszkola nr 49 „Pluszowy Miś”

Galeria
Pozostałe aktualności