Aktualności
W sobotę 23 lipca, na obiektach plenerowych Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbył się piknik historyczno-rekreacyjny.
24 lipca w kościele Matki Bożej Zawierzenia na Wawrzyszewie (parafia św. Marii Magdaleny) przy ul. Wólczyńskiej 64, odbyła się uroczysta msza św., którą koncelebrował biskup ...
Zapraszamy na Letnie Kino Plenerowe organizowane przez Bibliotekę im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Pokazy będą odbywać się w Bielańskiej części Parku ...
24 lipca obchodzone jest Święto Policji. Ta data nawiązuje do rocznicy utworzenia w 1919 r. Policji Państwowej.
Prowadzony od 2009 roku program promujący aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród lokalnych społeczności Women's Run doczekał się nowej odsłony.
Komunikaty i ogłoszenia
Kalendarz wydarzeń
Galerie
Misja Bielany
Nasze Bielany
Bielany po godzinach
Dzielnica Bielany to najładniejsza, bogata w zieleń dzielnica Warszawy (28% powierzchni to tereny zielone). Łączy w sobie cechy aglomeracji wielkomiejskiej i obszary nienaruszonej przyrody.

Bielany zajmują powierzchnię ponad 32,33 km2 (6,3% powierzchni miasta stołecznego Warszawy) i położone są w północno-zachodniej części Warszawy, na lewobrzeżnych tarasach Wisły i wysoczyźnie polodowcowej.

Ze względu na dużą ilość terenów leśnych dzielnica często określana jest jako „zielone płuca” Warszawy. Dzięki temu mieszkańcy oraz goście odwiedzający Bielany mogą aktywnie spędzać wolny czas na łonie natury, a dogodne warunki przyrodniczo-krajobrazowe umożliwiają także uprawianie turystyki pieszej i rowerowej.
Misja Bielany Warszawskie i Misja Bielany II, to gry przygodowe, przygotowane na zlecenie Urzędu Dzielnicy Bielany. Pierwsza gra jest dostępna na przeglądarkę internetową. Druga – to już normalna gra komputerowa, którą trzeba zainstalować na własnym sprzęcie. W każdej z odsłon naszym zdaniem jest uratować dzielnicę przed jej grożącym niebezpieczeństwem. W pierwszej części wcielamy się w rolę agenta Biura Ochrony Burmistrza, w drugiej reportera gazety Nasze Bielany.

Każda z gier składa się z wirtualnych panoram, połączonych wartką i zaskakującą akcją. Gracz, poznaje naszą dzielnicę, rozwiązując zagadki logiczne. W drugiej zaś części odwiedza także Bielany w Toruniu i w Krakowie. więcej
Wydawca "Naszych Bielan":
Urząd Dzielnicy Bielany
ul. Żeromskiego 29
01-882 Warszawa

Redakcja:
ul. Żeromskiego 29
tel./fax: (+48) 22 37 33 317 lub 318
e-mail:

Redaktor naczelny: Tadeusz Olechowski
Redaktorzy: Magdalena Ulejczyk, Katarzyna Białczyk, Paweł Hołubiec i Marcin Domagała
Korekta: Agnieszka Stawiarska więcej
Na wysokości dzisiejszej ulicy Kampinoskiej i kolonii Radiowo istniała wieś Opalin rozciągająca się wzdłuż drogi o licznych załamaniach biegu. Na końcu wsi, przy rozgałęzieniu dróg, stała karczma oraz dwór z ogrodem, na tyłach którego brała początek uregulowana droga biegnąca prosto ku wsi Blizne, czyli przy obecnej ulicy Górczewskiej.